przejdź do treści
UE
dnia 10.06.2024 roku

Podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej Gostyń-Pobierowo

Drodzy Mieszkańcy,
Z radością informujemy, że dziś została podpisana umowa z firmą TAUBER POLSKA Sp.z.o.o. na przebudowę drogi powiatowej nr 1024Z łączącej Gostyń i Pobierowo! 
 
Planowane zakończenie: 31.10.2025 r.
 
Powyższa inwestycja jest częścią dużego projektu dotyczącego przebudowy drogi Świerzno - Pobierowo, realizowanego przy współpracy samorządów: Gminy Rewal rewal.pl, Gminy Świerzno, Powiatu Gryfickiego i Powiatu Kamieńskiego.
 
Świerzno DW 103 - Gostyniec, inwestor gmina Świerzno;
Gostyniec - Gostyń - granica Powiatu Kamieńskiego, inwestor Powiat Kamień Pomorski;
Pozostały odcinek w granicach Powiatu Gryfickiego tj. 1800 m do ronda w Pobierowie, na DW 102., Inwestor Powiat Gryficki, Gmina Rewal;
 
Jest to kluczowy krok w kierunku poprawy infrastruktury komunikacyjnej naszego regionu, który przyniesie wiele korzyści zarówno mieszkańcom, jak i turystom odwiedzającym Powiat Gryficki.
 
Zakres prac:
  • Poszerzenie jezdni wraz z ustawieniem krawężników,
  • Budowa zatok autobusowych oraz ścieżki pieszo-rowerowej,
  • -Przebudowa kanalizacji deszczowej, oświetlenia i przestawienie napowietrznej sieci energetycznej.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm RP Artur Łącki, Ryszard Chmielowicz - Starosta Gryficki, Wicestarosta Powiatu Gryfickiego Waldemar Wawrzyniak, Wójt Gminy Rewal Konstanty Tomasz Oświęcimski, Przewodniczący Rady Powiatu Gryfickiego Łukasz Czyrny, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gryfickiego Adrian Żoła, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rewal Rafał Mielcarek oraz radni powiatowi.
 
Prosimy o wyrozumiałość i ostrożność w trakcie prowadzonych prac. O postępach będziemy informować na bieżąco.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA