przejdź do treści
UE
Starosta Gryficki o Kontrakcie Samorządowym 2014 - 2020

Szanowni Państwo,

 

…Przedsiębiorcy, Samorządowcy, Liderzy Organizacji Pozarządowych…Mieszkańcy Powiatu Gryfickiego,

 

Stoimy przed wielkim wyzwaniem, jakim jest nowa unijna perspektywa finansowa na lata 2014-2020. W ostatnich latach udało nam się wykorzystać środki unijne najlepiej w Województwie Zachodniopomorskim. To dzięki tym środkom wybudowaliśmy sieć nowoczesnych przystani kajakowych, wybudowaliśmy most łączący nasz powiat z powiatem kołobrzeskim, zakupiliśmy setki komputerów z dostępem do Internetu, które trafiły do ludzi wykluczonych cyfrowo, zmodernizowaliśmy drogi, przebudowaliśmy serce Gryfic, które stało się wizytówką naszej stolicy. Nad morzem powstały nowoczesne stacje kolei wąskotorowej, oraz piękne zejście na plaże w Trzęsaczu. Do Mrzeżyna przypłyną jachty i żaglówki z turystami, które zacumują w zmodernizowanym porcie. Mieszkańcy tej gminy mogą czuć się bezpieczni, bo udało nam się sfinansować projekt zabezpieczania miasta przed powodzią. Jesteśmy jednym z powiatów, w których zbudowano najwięcej „Orlików” oraz euroboisk. Za chwilę powstanie sieć siłowni zewnętrznych. Wszystko po to, by nasza młodzież miała warunki do rekreacji i uprawiania sportów.  

 

Kadra pedagogiczna w szkołach ponadgimnazjalnych, należy do jednej z najlepszych w regionie dzięki projektom unijnym, które pozwoliły podnieść kwalifikacje nauczycieli. To właśnie dzięki pieniądzom unijnym powstało ponad tysiąc małych przedsiębiorstw w Naszym Powiecie.

 

Dziś wiemy jak korzystać z tych pieniędzy. Dysponujemy fachowcami oraz ekspertami, którzy mają wiedzę jak przygotować projekty, by otrzymały dofinansowanie. Bez waszej pomocy jednak tego nie zrobimy. To od Was, od mieszkańców Naszego Powiatu, oczekujemy pomysłów, jakie inwestycje oraz jakie działania zostaną podjęte byśmy żyli w takim domu o jakim zawsze marzyliśmy.

Kontrakt samorządowy Powiatu Gryfickiego jest jak Drugi Plan Marshalla. Tym razem nikt nam nie zabroni z niego skorzystać. Teraz to my zdecydujemy jak Nasza Mała Ojczyzna będzie wyglądać za siedem lat.   

 

Apeluję do każdego, któremu los i przyszłość miejsca w którym żyjemy jest bliski, by włączył się w akcję „Napiszmy Razem Kontrakt dla Powiatu Gryfickiego”. Uruchomiliśmy specjalny profil na facebooku oraz adres mailowy, który jest otwarty na Wasze propozycje. Bądźmy razem bo tylko razem możemy zrobić jeszcze więcej.

 

Kazimierz Sać

Starosta Gryficki


powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA