przejdź do treści
UE
Wprowadzenie do kontraktu samorządowego

W związku z nowym podejściem do finansowania projektów w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 -2020, Powiat Gryficki wspólnie z Partnerami przystąpił do opracowania Kontraktu Samorządowego. Rolą Kontraktu jest stymulowanie rozwoju lokalnego i regionalnego dzięki interwencji finansowej ze źródeł zewnętrznych. Założenia przyjęte w Kontrakcie Samorządowym przewidują zwiększenie efektywności i skuteczności wydatkowania Funduszy Europejskich we współpracy jednostek samorządowych z innymi sektorami gospodarki, w szczególności z przedsiębiorcami oraz z organizacjami pozarządowymi.

 

Kontrakt Samorządowy ma na celu integrację wszystkich planowanych projektów i przedsięwzięć realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe w nowej perspektywie finansowej. Wpisując dane przedsięwzięcie w Kontrakt Samorządowy, każdy z wyżej wymienionych sektorów gospodarki, wykazując komplementarność swojego projektu z celami jednostek samorządu terytorialnego, będzie miał możliwość uzyskania dodatkowych punktów przy ocenie projektu w procedurze konkursowej, co skutkować może większym prawdopodobieństwem otrzymania dofinansowania.

 

W związku z powyższym, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych ubieganiem się o środki finansowe w perspektywie 2014 – 2020 do wypełnienia  tabeli informacyjnej projektu do dnia 1.09.2014 roku  i przesłania jej na adres: naszkontrakt@gryfice.pl bądź odesłać na adres: Starostwo Powiatowe w Gryficach, Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice .

 

Wszystkich informacji na temat Kontraktu Samorządowego oraz działań z nim związanych udziela Zespół ds. realizacji Kontraktu Samorządowego pod numerem telefonu 91 38 464 50 wew. 443.

 

Na koniec podkreślamy, że przedstawienie propozycji projektu komplementarnego do Kontraktu Samorządowego realizowanego przez Powiat Gryficki, zwiększa szanse otrzymania dofinansowania ze środków unijnych w nowej perspektywie.

 

Załącznik:

1.      Formularz projektowy NGO

2.      Formularz projektowy MSP

3.      Formularz projektowy JST

4.      Priorytety RPO WZ 2014-2020


powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA